Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Oddział Zachodniopomorski

Szczecin: czy słodycze mogą być zdrowe?

5.03.2014, Kluby zdrowia

Klub zdrowia działający przy filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Szczecinie zaprasza na kolejne spotkanie. Tym razem tematem zajęć będzie cukier, a właściwie jego gorzkie oblicze. Wstęp wolny!

Większość z nas uwielbia słodycze, a nawet ci, którzy ich nie lubią, czasem mają ochotę na coś słodkiego. Niestety spożywanie białego cukru ma zgubny wpływ na nasze zdrowie. A znajdziemy go nie tylko w czekoladzie, ale też np. w płatkach zbożowych, jogurtach, różnorodnych napojach, a nawet pieczywie. Takie choroby jak cukrzyca, otyłość, choroby układu krążenia czy nowotwory mają duży związek ze spożyciem cukru w jego rafinowanej postaci.

Na niedzielnym spotkaniu klubu zdrowia dowiemy się m.in., czym można zastąpić cukier w diecie i – uwaga – jak przygotować zdrowe słodkości. Po ciekawej prelekcji odbędzie się degustacja.

Najbliższe zajęcia Klubu Zdrowia w Szczecinie odbędą się w niedzielę, 9 marca, o godz. 16 w lokalu przy ul. Plac Mariacki 4. Wstęp wolny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc wolontariusze przyjmują zgłoszenia pod numerem telefonu 66 77 99 616 lub via e-mail: szczecin@chsch.pl.

Sprawmy, by powiedzenie „im życie jest bardziej osłodzone białym cukrem, tym bardziej gorzki jest jego koniec” nie sprawdziło się w naszym przypadku.

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

red. jl

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
ul. Mariacka 4
70-547 Szczecin

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0270 6670

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij